esmaspäev, 15. oktoober 2012

Konverents "See on turvaline IT!" Rakvere 23. oktoobril ja Jõhvi 24. oktoobril 2012Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL) kutsub osalema konverentsil „See on turvaline IT!“. Konverentsile on oodatud kõik õpetajad, eriti klassijuhatajad, lastekaitse-, noorsoo- ja sotsiaaltöötajad ning lapsevanemad.

Tehnoloogia ja Internet on tänapäeva noorte elu lahutamatu osa. Sotsiaalmeedia kasutamine on noorte hulgas laialt levinud, pea kõigil on Facebookis konto, tihti ka taskus nutitelefon, mille abil saab kiiresti ja mugavalt nii kodust kui ka koolitunnist Internetis suhelda. Kahjuks kõige kasuliku kõrval, mida tehnoloogia pakub, ei märgata sageli ohtlikke olukordi. Nii juhtubki, et esmapilgul süütuna näivad tegevused, nagu näiteks enda igapäevaelust kirjutamine, muretult fotode või videote üleslaadimine, võõrastega suhtlemine võib tuua noore jaoks kaasa soovimatuid riske ja ohtlikke olukordi. Kuid kas me täiskasvanutena teame, millega meie õpilased, hoolealused või noored kaaslased veebis kokku puutuvad? Kas oskame ära tunda ohtlikke olukordi ning vajadusel noori suunata ja aidata?

Sellel sügisel toimub Virumaal kaks konverentsi:
23. oktoobril 2012 Rakvere Kultuurikeskuses (Kreutzwaldi 2)
24. oktoobril 2012 Jõhvi Kontserdimajas (Pargi 40), (sünkroontõlge vene keelde)

Selleks, et neile küsimustele vastus saada, tutvustavad Eesti IT-ettevõtted Virumaal toimuvatel konverentsidel, mis suunas tehnoloogia areneb ning mida tuleks internetiohutuse seisukohast silmas pidada. Samuti räägitakse, kuidas tõsta noorte teadlikkust Interneti turvalisest kasutamisest ning mida teha ja kuidas sekkuda, kui on põhjust arvata, et Interneti asjatundmatu kasutamine toob kaasa noore jaoks soovimatuid riske.

Konverentsil astuvad üles ITL-i president Taavi Kotka, Sertifitseerimiskeskuse juht ja internetiturvalisuse koolitaja Kalev Pihl, Riigi Infosüsteemi Ameti infoturbeekspert Anto Veldre, Pelgulinna Gümnaasiumi haridustehnoloog ja projekti Targalt Internetis koolitaja Birgy Lorenz, BCS Koolituse koolitaja Tarmo Rosenfeldt ning veebikonstaabel Maarja Punak.

Avatud on projekt „Targalt Internetis“ infolaud. Osalejatele loosiauhinnad Eesti IT-ettevõtetelt.
Konverents on osalejatele tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine.

Registreerumine 21. oktoobrini 2012, registreerumisvormi leiate siit<http://www.bcs.ee/~koolitus/IT-turvalisus/registreerumine.php>

Rakveres toimuva konverentsi päevakavaga saate lähemalt tutvuda siin<http://www.itl.ee/?op=body&id=18&art=1053>.

Jõhvis toimuva konverentsi päevakavaga saate lähemalt tutvuda siin<http://www.itl.ee/?op=body&id=18&art=1054>

Konverentside sarja „See on turvaline IT!“ elluviimist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond". Konverents viiakse läbi Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) ja BCS Koolituse koostöös.

Lisainfot veebilehelt www.itl.ee<http://www.itl.ee>
Lugupidamisega
Elo Allemann
Projektijuht
e-post: elo.allemann@bcs.ee<mailto:elo.allemann@bcs.ee>
tel +372 6 998 155
BCS Koolitus

Kommentaare ei ole: